Zdrowy tryb życia od zawsze był moja pasją, ale przygodę z dietetyką zaczęłam w dniu, kiedy sama  zachorowałam na cukrzycę insulinozależną i potrzebna była całkowita zmiana żywienia, stylu życia i nastawienia do samej siebie – przewartościowania tego, co stało się najważniejsze – czyli moje zdrowie i jak najlepsze zadbanie o siebie. Któregoś dnia pomyślałam, dlaczego by nie pomóc również innym osobom, podzielić się swoim doświadczeniem i przeżyciami? Zaczęłam interesować się wszystkim co dotyczy zdrowego odżywiania.

...

Od 2011 roku jestem absolwentką dietetyki w Poznaniu. W międzyczasie, również w Poznaniu, ukończyłam psychodietetykę, co dodatkowo rozszerzyło moją wiedzę na temat nie tylko samego odżywiania czy psychologicznego podejścia do żywienia, ale również o problemach żywieniowych osób, których problem z odżywianiem często podlega bardziej złożonym aspektom.

Przez lata brałam i dalej biorę czynny udział w wielu różnego rodzaju szkoleniach, wykładach, konferencjach czy spotkaniach dotyczących racjonalnego odżywiania, otyłości czy innych chorób metabolicznych, ale również nowości w dziedzinie żywienia, ponieważ dietetyka jest szybko i dynamicznie rozwijającą się dziedziną, co skłania mnie do tego, aby na bieżąco uczestniczyć w dokształcaniu się w tym kierunku.

Swój pierwszy gabinet otworzyłam w 2011 roku w Sulechowie. Aktualnie posiadam ich cztery, a miasta gdzie można się ze mną spotkać to:

Jestem również mamą Mikołaja, który zmaga się z chorobami wymagającymi specjalistycznego sposobu żywienia. Tym samym zarówno z wykształcenia, jak i doświadczenia jestem specjalistą w żywieniu w cukrzycy, celiakii – choroby wymagającej diety bezglutenowej, chorobach jelit oraz osób ze stomią.

Swoją wiedzą pragnę po prostu dzielić się z innymi, pomóc i nauczyć zdrowego podejścia do jedzenia, dlatego prowadzę również wykłady i warsztaty, podczas których każdy może się dowiedzieć, jak szczęśliwie i zdrowo żyć.

Chcę zaszczepiać zapał do zdrowego stylu życia, a także pomagać ludziom chorym, gdzie kluczowym elementem leczniczym jest odpowiednio dobrany i zbilansowany jadłospis. Wiem jak to jest zmagać się z dietą, wiem również jak bardzo potrzebne jest w naszym życiu zdrowe odżywianie, ponieważ to co jemy i jak żyjemy teraz, będzie miało wpływ na to, jak będziemy żyli, czuli się i wyglądali w przyszłości…

mgr Natalia Szwedo

dietetyk - psychodietetyk